Snadné recepty

Krásný pátek, přátelé!! Pilaf z onoho dne mě má v nostalgickém jídle

Krásný pátek, přátelé!! Pilaf z onoho dne ve mně vyvolává nostalgickou náladu jídla. Dnes ho podávám s jedním z mých oblíbených receptů z mé kuchařky – konopnými nugetami! Pokud jste je ještě nezkusili, vřele doporučuji udělat si je ok dalšímu jídlu! Nejen, že jsou bohaté na bílkoviny a mají nízký obsah sacharidů, ale obsahují také solidní množství omega-3. Navíc jsou schváleny dětmi, což je v podstatě ten nejvyšší kompliment vůbec! 😊💚

Related Articles

15 Comments

  1. Mine keep puffing up and turn out like chicken flavored bread as opposed to having any like chew or texture, any idea what I’m doing wrong?

  2. I’ve been eyeing that recipe, but haven’t tried it yet. I already planned to make your black soy bean burgers this week, but I’ll have to put the nuggets on the meal prep plan for next week. What do you typically dip them in?

  3. I literally just made these yesterday. They are so good I wanted to eat them all in one sitting.🙌

  4. Yum! I used to use TVP for similar but it doesn’t fit my whole foods style. This hemp treatment is Genius!! 💜❤️🌟

  5. @meatfreeketo This recipe is really good. Was skeptical at first but it’s very yummy!!! I am really enjoying your book. Couple misses on the first couple recipes on the first two days of your four week meal plan and I didn’t think the recipes would get better but smooth sailing after.

Back to top button